logo H.O.K.N.

horolezecký oddíl Karla Němce

články horolezeckého oddílu
Kronika
aktuálně , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000 , 19992010

Kozelkovská dvanáctka 2010 - vyhodnocení

K vítězství na letošní Kozelkovské dvanáctce bylo třeba udolat rovnou osmačtyřicítku cest, vítězi si stali, jak již bylo zmíněno, zkušení matadoři John s Tomášem Bednářem, následováni na 2. fleku Janýsem Šimkem s Honzou Chudáčkem. Kategorii smíšených dvojic s přehledem ovládli Vráťa Lukeš se Štěpánkou Hausnerovou kteří zároveň obsadili 3. místo v celkovém pořadí „bez rozdílu vah“.

Celý průběh letošních závodů poněkud ovlivnilo zpočátku ne příliš přející počasí, kdy během pátku až do sobotního brzkého rána vytrvale pršelo. Skála tak byla zejména hned po startu v 7:00 poněkud mokrovlhčí až kluzko-šmýkavá, což bralo závodníkům celkem dost sil. Nakonec se však pretekári dočkali i pár záblesků slunečních paprsků a odpoledne poměrně svěžího větru, takže se již v podvečer dolézalo na celkem suchých cestách. (S odstupem si na počasí úplně stěžovat nelze, neboť v sobotu nepršelo ca. 14 hodin, z čehož ve 12 z nich se konala dvanáctihodinovka, uff..)

Celkem se letošní Dvanáctky zúčastnilo rovných 20 chrtů-závodníků, k závěrečnému vyhlášení a následné after-party v hospodě/obýváku Na ranči dorazilo zhruba šedesát tisíc diváků a sympatizantů (agenturní odhad podle spotřeby nápojů). Na přípravě letošní Kozelkovské dvanáctky se kromě pořádajícího slovutného oddílu H.O.K.N. podíleli i Hannah, Rock Empire a Saltic, sláva jim!


Celkové výsledky - smíšené dvojky:

1. Štěpánka Hausnerová - Vráťa Lukeš 193 bodů (29 cest)
    poměrně jednoznačné vítězství v kategorii žena-muž, navíc by se vtěsnali i na 3. místo v celkovém pořadí, tato dvojka navíc vylezla i ten den nejtěžší cestu Medvědí tlapa, za což bral Vráťa po zásluze speciální odměnu

2. Stáňa Smahová - Honza Kuzma Šlocar 133 b. (22 c.)
    nováčkové soutěže z Alpin clubu po velice sympatickém výkonu uhájili o 10 bodů druhé místo, gratulace

3. Lucie Dvořáková - Jiří Müldner 123 b. (19 c.)
    7,5 bodu před bramborovou medailí, již zmíněných 10 bodíků ke stříbru, letos asi největší dráma mez soutěžícími, velmi slušnej výkon Lůci a Jiřího, příště si snad ještě přivstanou ;-)

4. Ida Kabrnová - Lukáš Grünwald 115,5 b. (20 c.)
    jen těsná "brambora", přesto 20 vylezených cest je velice solidních

5. Kristýna Grünwaldová - Jakub Kocián 99,5 b. (16 c.)
    na Kozelce zatím platili nováčkovskou daň za seznámení s terénem a cestami, přesto velmi fajn výkon, příště je šacujeme jistě ještě výše..

6. Monika Sytarová - Zdeněk Chudáček 12 b. (6 c.)
    od začátku stanovený cíl "nedostat se do záporných čísel" a splnit všechny povinné cesty a vytažení cest "na prvním" oběma spolulezci nakonec splněn, takže vlastně gratulace.

Celkové výsledky - chlapci a chlapi:

1. Jiří John Žižka - Tomáš Bednář 294,5 bodů (48 cest)
    John uplatnil jakožto letitý správce Kozelky velký přehled a zkušenosti, Tomáš sice nezopakoval své legendární free solo Médi Bédi, ale za daného počasí ještě že tak ..;-), vítězství s velkým přehledem, za daného počasí asi maximum možného..

2. Janýs Šimek - Honza Chudáček 213 b. (31 c.)
    na poslední chvíli sestavená silná dvojka, několik vylezených kvalitních 7plusek, žádné další divočení, s přehledem si tak takticky podrželi 2. flek

3. Petr Novák - Petr Zýka 170 b. (33 c.)
    pořadatelé dosáhli druhej největší počet přelezenejch cest, oproti loňsku však forma maličko povadla (i když nelze srovnávat nesrovnatelné, počas byl úplně někde jinde..)

4. Vít Novák - Luděk Sequens 86 b. (17 c.)
    z osobních důvodů musela tato dvojka končit již po 10 hodinách (a to zrovna těch vlhčích ;-), pár cest by jinak jistojistě ještě přibylo

-. Petr Bejbs Babinec - Antonín Papoušek DNS
    Bejbs bohužel v sobotu v 5 ráno z důvodu domácí nemoci oznámil storno účasti (že to bylo v 5 ráno vím 100pro, neboť mi mobil pípal u hlavy a já se jal vstávat, že je to budík ;-), snad se tedy zase napřesrok bude opět bít o příčky nejvyšší..

-. Jan Tráva Trávníček - Martin Lišin Liška DNS
    do posledních chvil to vypadalo, že "rekonvalescenti" nastoupí, nakonec asi nepřízeň počasí (co jiného ?) způsobila, že nikolivěk..

Pár fotek níže, další na zřízeném hokn-rajčeti.

Kozelkovská12h2010 Kozelkovská12h2010 Kozelkovská12h2010
Lucka na Vlčím zubu Stěny Prostor startu a cíle

Zyký 25.5.2010 nahoruKozelkovská dvanáctka 2010

Jubilejní 8. ručník Kozelkovské dvanáctky pořádané věhlasným oddílem HOKN se uskuteční v sobotu 15.5.2010 dod 7:00 do 19:00 na Kozelce u Nečtin.

Stejně jako vždy se závodí ve 3 kategoriích (muž-muž, žena-žena, žena-muž), pracovně je po víkendových diskuzích zvažována ještě další kategorie z našich rekonvalescentů (pracovně zatím nazvána "Mrzáci a jiné kriplové" ;-).

Pravidla zůstávají stejná jako při loňském ročníku, každá cesta (od obtížnosti 3 UIAA) je bodově ohodnocena, nově byly do přehledů doplněny všechny cesty z nového Průvodce na Kozelku od Jirky Siky. Detailní propozice je možno si stáhnout zde.

Přihlášky možno hlásit mailem na novak @ sedyc.cz popř. na tel.: 608350012, uzávěrka přihlášek 15 min. před startem (na tábořišti na Kozelce budeme už od pátku 14.5.2010), dejte však pokud možno vědět dříve.

Vyhlášení výsledků a "afterparty" v hospodě Na ranči v Nové Doubravici.

Hodnotné ceny, vč. sedáků, expresek, karabin, obalů na lana, sportovního oblečení a mnohých dalších lezeckých potřeb letos věnovali Hannah, Rock Empire a Saltic. Sláva jim!!

Kozelkovská12h2010
Plakát Kozelkovská dvanáctihodinovky 2010

Zyký 2.5.2010 nahoruPřednášky "Skalní lezení" v Dialogu

Letošní konzumační přednášky o Technikách jištění a bezpečnosti při skalním lezení (I. a II.) se konají 17.2. a 3.3.2010 v plzeňském divadle Dialog od 19:00.

Nezbytné vybavení, vhodné jisticí pomůcky a další výzbroj. Doporučované způsoby jištění. Praktické ukázky navázání a postupu. Kotevní prostředky. Upozornění na hlavní nebezpečí. Nouzové a kritické situace. Základy první pomoci.

Přednáší Kodl a Zyký, instruktoři horolezectví Českého horolezeckého svazu, hosté divadla SAD. Bar v divadle otevřen po celou dobu akce. Divadelní vstup 60,-.

Vstup ze Smetanovo sadů 9 (pod malým Jadranem). Lupeny možno objednat i předem přes www.plzenskavstupenka.cz.

Doporučeno zejména novým členům a nováčkům, ale pro zopakování metodiky i zkušeným lezeckým bardům.

PřednáškaI PřednáškaII
Plakátek 17.2.2010 Plakátek 3.3.2010

Zyký 8.2.2010 nahoruSchůze HOKN 2010

Výroční HOKN-schůze se konala v pátek 29.1.2010 U Švejka.

Stručnej zápis tady:

Harmonogram:
17,30 - 19,00 proběhlo přezkušování nováčků
19,00 - 24,00 schůzování, obžerství, kalení

Účastníci:
Ali B., Ida, Lídová, Míša, Monča, Vendy, Honza, Chudy H., Chudy Z., Jarda M., Jirka N., Láďa, Luděk, Matouš ;-), Ondra, Pája K., Péťa, Pípa, Štěpi, Víťa N., Zyký
hosté: Jíťa, Kraťas, Tráva

Nováčkové, přezkušování:
Nováčkové psali opravný test - uspěli Chudy H., Jarda i Pája (i když oba poměrně těsně ;-o) - noví členové tedy jsou Ida, Jirka (úspěšně přezkoušeni již dříve), Chudy H., Jarda a Pája; Ozzy se k testům (zatím) nedostavil, zůstává člen-čekatel

O členství projevili zájem Monča (hned psala vstupní test) a Luděk - schváleni zatím za členy-čekatele

Pokud chtějí mít nováčkové přístup na neveřejnou část stránek HO USK - viz. např. zamlouvání lokolana apod. pošlete údaje mailem v rozsahu:
JmenoPrijmeni Jméno Příjmení email telefon

Nákupy:
Schválené nákupy průvodců a vybavení:
Arco - krátké cesty
Arco - vícedélkové cesty
Písky - Bielatal
Jura - Band 1,2
Lokolano 2x

Svobodné Dolby:
Volby bafuňářů dopadli stejně jako posledně:
Předseda: Péťa N.(13 hlasů ze 17)
Místopředseda 1: Zyký (13 hlasů ze 17)
Místopředseda 2: Láďa (13 hlasů ze 17)
Pokladna: Katka N. (16 hlasů ze 17)
Web: Honza K. (15 hlasů ze 17)
Zdravotník: Lídová (12 ze 17)

Příspěvky a jiná škvára:
Víťa si vzal dočasně za Katku na starost vybírání příspěvků (100,- do oddílu) + pro zájemce ČHS + Alpenverein.

POZOR!!! - Kdo na schůzi neuhradil 100,- HOKN-příspěvek, dodejte Víťovi nejpozději do konce února, kdo neuhradí stává se tzv. "neaktivním členem HOKN" a ztrácí např. možnost půjčování materiálu, průvodců, lokolana apod. - pokud bude chtít opět bejt řádným HOKN-členem, bude muset v budoucnu uhradit příspěvek jako nováček, tzn. 300,-.

Ostatní:
Sud získaný nad HO USK se po hlasování vypije na Chudy-chatě v Žinkovech (možnost boulderů v okolí, přespání, zahrádka, koupání...)

V rámci schůze proběhla soutěž o nejlepší fotku HOKN 2009 - vyhrál Honza ("Přeskok") 18 hlasů, druhej Víťa ("Amazonia") 17 hlasů

Seznam sázek (a že jich bylo ;-) + ňáký fotky dodá na web Honza...

sepsul Zyký 3.2.2010 nahoruPřednáška "Ferraty" v Dialogu

Další z metodických přednášek Kodla a Zykýho v plzeňském divadle Dialog, se koná ve středu 3.2.2010 od 19:00. Tentokráte opět něco o jištění a bezpečném postupu na zajištěných horských cestách (via ferrata, Klettersteig).

Doporučované vybavení, jisticí pomůcky a další výzbroj. Vhodné způsoby jištění. Praktické ukázky postupu. Plánování túry. Vlivy počasí.
Upozornění na hlavní nebezpečí. Nouzové a kritické situace. Základy první pomoci.

Přednáší Kodl a Zyký, instruktoři horolezectví ČHS, hosté divadla SAD. Bar v divadle otevřen po celou dobu akce.
Vstup ze Smetanovo sadů 9 (pod malým Jadranem). Lupeny možno dokonce objednat i předem přes www.plzenskavstupenka.cz.
via ferrata
Plakátek

Zyký 25.1.2010 nahoruZávěrečné vyhodnocení sázek hoknu páně 2009

Myší korzár nechtěně sklouzl do pravého dolního rohu obrazovky a nad ukazatelem času se objevil žlutý obdélníček s nápisem "2. ledna 2010". Nejvyšší čas provést celkové vyhodnocení loňských sázek věhlasného oddílu HOKN (viz. též Půlroční vyhodnocení sázek 2009). Tak pojďme střemhlav na to, ať se práší za hokňárem..:

„Honza dá 3 cesty aspoň za 8 PP“
Honzovo loňské maximum se zatím zastavilo na stupni 8- (i když je tam i jeden flash cesty Für Nina - znalci historie názvu vědí ;-), a jedno OS-ko maličko inflační Eutanasie ve Skalicích u Prádla. Nicméně ani jedna čistá osma nepadla, a tak basiště kuželek P12 směřuje nach Zyký.

„Honza dá 8 cest aspoň za 8- PP“
Honzův deníček na Lezci prozrazuje celkem devět takovýchto přelezů, Zyký tak po zásluze dotlačí bassmana zpátky Honzovi, přičemž předesílám, že jakékoliv vzájemné zápočty jsou v příkrém rozporu s Nadústavním Etickým Kodexem HOKN :-)

„Chudy dá 2 cesty aspoň za 7+ PP“
Chudy měl svých 10 piváků od Kraťase jistejch už začátkem června (viz. Půlroční vyhodnocení sázek 2009), a tak jistě potěší, že neusnul na vavřínech a dotlačil loni svou káru v Itálii až do 8mínuskovýho levelu (Sandokan (6c+) ve Val Lomasone). Inu pěkný..jen houšť..viz. také Chudyho deníček na Lezci.

„Chudy dá boulder za 6B+“
Flaška zelený z Kraťasovo zásob za Gravidition (6B+) byla jasná už v červnu, a tak se po zbytek roku už jen můžeme kochat Chudyho bouldrařskýma fotkama

„Katka dá 8- PP venku a k tomu 8- a 8 PP na stěně“
Katka o lahev Bailey's úplně nejvíc nezabojovala, přelezy na stěně se limitně velice blížily přelezům venku (němečtí sportovní komentátoři to nazývají "nulcunul"), rodiče předškoláků se tak mohou radovat, že "teta Katka" nebude v práci sťatá. Tlamu si naopak zalepí Zyký.

„Kraťas dá 5 cest aspoň za 8- PP“
Roční Kraťasův plán nakonec překročen o 40% (detaily viz. jeho deníček na Lezci,) a to včetně jednoho OS ( Sandokan (6c+)) a první osmičky (Aladin (7a) v Massone). Deset piváků tak vysolí Chudy.

„Kraťas dá boulder za 6C+“
Podobně jako Chudy od Kraťase, měl Kraťas od Chudyho svou lahvinku zelený jistou už během prvního půlroku. K Tláče s cibulí (6C+) si však dopřál ještě jednu Plechovku (6C+), prostě Kraťas, jak ho známe ;-). Pro zájemce něco fotek by "homerr".

Tlapa Chudy Kraťas Honza
Medvědí tlapa (8-)
(jedna z Honzovo 8mínusek)
Chudy na Petráči Kraťasovo bouldrařské pahýly ;-) Honza na Kaiteru

„Péťa dá 15 cest za 7 nebo VIIb PP“
Podobně jako Katka, ani Péťa loni lezecky moc nezabojoval, resp. z plánovaných 15 cest jich klaplo spíš míň ;-). Těšit jej tak může alespoň vítězství v loňské dvanáctihodinovce, Zykýho zase potěší basa dvanáctky.

„Víťa dá do 30.6. aspoň 3 cesty za 8- PP“
Honza měl sých 10 x P12 jistých už 1.7., viz. Půlroční vyhodnocení sázek 2009. Prostě to zatím neklaplo.

„Víťa dá 5 cest aspoň za 8- PP (mimo Polínko)“
Kromě již zmiňované Eutanasie (8-) se Víťa zatím pohyboval síše do stupně 7+, viz. např. zasloužená a vybojovaná Ansichtsache (7+) na Kaitersbergu. Bedýnka dvaceti zrzavých prazdrojáčků však nekompromisně maršíruje směrem Zyký.

„Zyký dá vybrané cesty na písku“
Zářijový víkendový výjezd s Péťou na písky přinesl kromě pohodové nálady a nejednoho vypitého piva i PP přelez Jim Beam Party (VIIIc, RP IXa) v Tisé a Převislé hrany (VIIIc) na Suškách. Další určenou cestu Pivo nedonesly (VIIIa) sice Zyký ten samý den flashnul až ke slaňovacímu kruhu (což Péťa prohlásil za vylezený a pro sázku uznaný), ale výlez na vrchol už pak nedolezl - ca. 1,5 metru s kruhem u pasu prý za ca. VIIb, ale nějak to tam solilo a klouzalo - takže nevylezeno ;-). Stejně pak ještě chyběla čtvrtá pískařská cesta alespoň za VIIIc, takže Péťa vyrovnal skóre a též si užije jednu basu P12.

„Zyký dá během víkendu 3 cesty aspoň 8 PP“
Zyký se už už radoval po srpnovém výjimečném výletu s Broukem do Jury, kdy podle tištěného průvodce tam (nechtěně) spadly osmy hned čtyři, ale podle hodnocení na Lezci z toho nakonec zbyly jen dvě, jedna 8-/8 :-§ a pak už jen 8-mínusky. Náladu si ovšem spravil týden po návratu z písků odpoledne na Kozelce (opět neplánovaně), kdy po přelezení již dříve zkrokovaného Přetížení (8+/9-), si dal sousední Přetížení Orig. (8+) (k prvnímu je to shodné, poté se leze doleva Méďa Béďa (8-)) a nádavkem při odchodu dobře známý Hrneček (8+/9-). Basu dvanáctky tak nečekaně dodá poste restante Honza Zykýmu.

„Zyký dá 8 nových cest za 8- a výše“
Tato sázka již byla hodně nahnutá při Půlročním vyhodnocení, nakonec by se ve prospěch Zykýho mohlo jednat i o "osmičky". Detaily v deníčku na Lezci. Další basa nekompromisně od Honzy alou k Zykýmu.

„Brouk dá pět cest za 9-“
Tak nakonec tam před odjezdem Brouka na Zéland spadly 9mínusky jen dvě, již zmiňované Nové koření (9-) a nově ještě Fuchur (9-) v Juře. Dalších pár rozlezeno, ale včas a řádně nedotaženo. Detaily v Broukovo deníku na Lezci, další basa míří plnou parou do cílové stanice Zyký (už mi ho začíná být trochu líto ;-).

„Klára dá cestu za 8“
Tak už to prý bylo na spadnutí, několik nadějnejch pokusů se objevilo, když dona Klára zavolila odjezd s Broukem svých snů za oceán. Letošní vývoj se tak zastavil na stejně úctyhodných 8-/8 neboli Na Gut v Juře, což sice znalce lezení potěší, nicméně Zykýmu přibude na zapíjení pivsonů jedna lahvinka tequilly.

Závěrem tedy možno konstatovat, že nejmenovaný člen HOKN si ze schůze potáhne pravděpodobně 6 bas dvanáctky a 2 lahvinky tvrdýho (i když sám zřejmě dvě basičky odevzdá), což se mi jeví od ostatních jako značně zákeřné. Sláva bettingu a těšme se, co přinese nadcházející HOKN-schůze 29. ledna..

Ansichtssache Kraťas Převislá hrana Honza
"Víťovo" Ansichtssache(7+) Brouk zuby nehty drtí 9-
(asi nepřekvapí název Jumanji ;-)
Převislá hrana
(VIIIc) - Sušky
Zase "Pivo nedonesly"


Honza Koudelka 2.-4.1.2010
(některé fotky vypůjčeny ze serveru lezec.cz a horyinfo.cz)
nahoru