logo H.O.K.N.

horolezecký oddíl Karla Němce

kronika akcí horolezeckého oddílu
Kronika
aktuálně , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000 , 19992006

Metodické Peklo 2006

Rokycany 8-9.4.2006

Milá babičko a dědečku,

posílám vám pozdrav z pekelného soustředění v Rokycanech To je jak jsem vám vyprávěl, že tam pojedeme s těma kamarádama, abychom se učili, jak správně lézt na těch lanech, jako ty horolezcí z obrázkových knížek. Je to tu moc fajn, dohlíží na nás odborný instruktor a zatím je to hrozně zajímavé. Děláme různé uzly, třeba takové, co jsem viděl v té vaší příručce pro mladého skauta. Zkoušíme i různé polohy na laně, někdy je to hrozně legrační, zvláště když visíme jako pytlíky nebo taháme jeden druhého, třeba ten lehčí toho těžšího, pak to skoro vůbec nejde, ale je potřeba se snažit. Ale i tohle všechno je nutné znát, protože jak říká náš instruktor, nikdy nevíte co vás čeká a tak by člověk měl být připraven na všechno, a to teda i na to nejhorší, i když samozřejmě nic takového bychom nikdo nechtěli, neboť lepší je být zdravý a potkávat na horách jenom zdravé lidi, s těma i větší sranda.

Taky jsme byli na oběd nebo večeři v místním kulturním středisku, to bylo taky nesmírně poučné, neboť se zde člověk seznámí i s lidmi, kteří mají odlišné smýšlení,ba i jazyk a to tak nějak vlastně rozšiřuje obzory, což je dobře, protože pak si člověk rozumí s více lidmi najednou.

K tomu vám posílám několik obrázků, abyste si udělali představu jak to asi tak probíhalo, kdyby jste se náhodou v nich nevyznali, tak až přijedu zase zpátky, tak vám všechno vysvětlím, protože pravdou je, že kdo na ně kouká prvně, tak se v nich vyznat vůbec nemusí.

Jinak zatím jsem v pořádku, a opravdu se mi tu líbí, celkově to je děsně poučné a určitě bych vám to taky doporučil, i když asi nikam nepolezete, ale možná by se to hodilo i vám, jak třeba dělat umělé dýchání nebo masáž srdce, koneckonců jeden nikdy neví, co se může stát a tak je lepší o tom něco vědět.

Tak se mějte moc hezky, pusu posílá

Jenda

Dvanáctihodinovka, III. ročník Halfopen!

Výsledky lezecké 12-ti hodinovky na Kozelce:
 1. Zyký, Pípa 51 cest, 278,5 bodu
 2. Láďa, Vendy 50 cest, 272,5 bodu
 3. Honza, Petr 35 cest, 201,5 bodu
 4. Jíťa, Karel 30 cest, 175,5 bodu
 5. Marv, Bejbs 19 cest, 132 bodů
 6. Pájoš, Martina 20 cest, 102 bodů
 7. Ondra, Vláďa 17 cest, 87,5 bodu
 8. Chudy, Chudy 13 cest, 65 bodů + krásná držka až na zem

Nejtěžší cesta - Bejbs
Nejvíc cest - Zyký, Pípa

Tak zase za rok!!!
Petr N.

Taková malá zajímavost pro fajnšmekry
Sobotní závod na Kozelce přinesl kromě Chudyho „rytí blembákem v zemi s přískokem“ ještě jednu atraktivní záležitost, která však všem účastníkům i divákům zůstala skryta. Přišel jsem na ni až v neděli, když jsem si (v pololeže) prohlížel seznam vylezených cest. Už dříve mě Péťa na tábořišti upozornil, že si Láďa s Vendy omylem počítali + 2 b za RP přeskoků (počítá se až od cest obtížnosti 3 a výš), při zapisování do deníčku (..jej, teď jsem se prozradil..) jsem ještě přišel na + 1 b chybu v součtu (Láďa si to původně sečet správně, pak mu to někdo „opravil“). Došlo proto k následující kuriózní situaci:
Asi v půl sedmý jsme s Pípou opouštěli stěny s tím, že končíme a jdeme na tábořiště. Při balení mátroše jsem ještě navrh, že pokud nám zbude trochu času, můžem se zastavit u Sekáčku a dát ještě jednu cestu přes 1 borhák (Krátká za 5), s tím, že ji doporučoval Karlos („Jíťa ji sice prej nedala, ale dá se..“). Nahoře nad Sekáčkem jsme byli v 18:38 a vidíme, jak zde stíhaj poslední cesty ještě právě Láďa s Vendy. Tak bágly dolů, lezečky ještě jednou na nohy a dem do ní. Láďa s Vendy se právě v ten samý moment také chystají do poslední jejich cesty. Nikdo z nás ovšem netušil, že právě v tuto chvíli máme obě dvojky - po téměř 12 hodinovém lezení různých cest - na kontě přesně shodných 272,5 bodu !!!
Krátká na Sekáček klapla na RP (možná i OS - nejsem si jistej..), i když po celym dni už to nebylo ouplně zadarmo. Láďa s Vendy nám nahoře šlechetně svolili abychom slanili po jejich zavěšeným laně, a poté sami dali Třešňovou za 3. Výsledkem bylo rozhodujících + 6 bodů pro nás a + 4 body pro L+V (i když se jim později zase odečetly za pozdní příchod a nevyplněnej dotazník..). Jen na okraj podotýkám, že Láďa navíc vylez Severní cestu na Nečtinskou jehlu za 6, Vendy ji však nedala, tak se jim nepočítala... To byly ale napínavý závody, co ? :-)
Z*

Schůze 2006
Abychom nezapomněli, co jsme včera všechno schválili, tak jsem to sepsal a může se to dát i do kroniky na internet.

 1. Musím všechny pochválit za hojnou účast (Petr, Katka, Bobby, Jitka, Chudy, Martin, Láďa, Vendula, Zyký, Evička, Honza, Pípa, Lída, Venca, Kamil, Štěpi, Špalíček a za USK Jindrák, Jíťa a Tráva).
 2. Proběhli opět volby a pro změnu není žádná změna.
 3. Chtěl jsem propašovat kosmetické úpravy stanov, ale byl jsem ukamenován.
 4. Schválili jsme povinnost pořadatele akce zajistit krátký či delší příběh a ten umístit na internet.
 5. Dále se strhla diskuse i o internetu. Padaly různé návrhy. Asi nejzásadnější byly: dát heslo ke stránkám víc lidem (určitě se najdou mladí perspektivní, kteří hýří nápady), nějak zlepšit aktualizaci akcí a bodů za ně, zvýraznit odkaz na vývěsku USK a tu o mnoho více využívat, zjistit, jestli by nebylo místo na umístění metodiky, zdravovědy, průvodců, apod.
 6. Akce na tento rok
  další napůl naplánované závody - Boulder v K2 (závody Martin), Boulder u Žinkov (závody Chudy)
 7. Zyký připravil opět zapeklitý a velmi pěkný a poučný testík, kteří všichni vyplnili. Někdo s větším, někdo s menším úspěchem. Z testu také vyplynulo, že nikomu neuškodí si při Metodickém pekle zopakovat pár základních dovedností.
 8. Dále se ještě dohodl turnaj proti USK (fotbal, volejbal, florbal, basket a pinčes), pokud jsem to pochopil dobře, my zajišťujeme basket (masna) a florbal (céčko).
 9. Také se domluvilo metodické peklo, které by mělo začít příští týden v 19 hod. na masně v zasedačce - ještě upřesní Zyký.
 10. Nakonec bych chtěl upozornit, že ten, kdo bude chtít průkazku ČHS na rok 2006 musí dodat peníze nejpozději do 22.1.2006. Jinak si průkazku bude zařizovat sám.
 11. Jestli jsem něco napsal špatně nebo někoho ještě něco napadne, tak mi to napište.
 12. Asi v 10,00 jsme v Plevenu vypili výčepákovi točenou dvanáctku, následný přechod na lahvový desítky byl bolestivý, mnohem více bolestivé ovšem bylo, když došly i G10. Závěr s lahvovým černým kozlem tak nepatřil k nejrůžovějším...
zapsal Petr a bod 12 doplnil Zyký

 nahoru