horolezecký oddíl Karla Němce horolezecký oddíl Karla Němce
 
 Kronika

  Foto             
  Video
  Knihovna
 
Členové oddílu


 
Půjčovní řád H.O.K.N
 Metodické Peklo
 Zdravověda
 


Prohlédněte si
horolezecký oddíl Karla Němce
ČHS
JAMES
UIAA
Dobré informace
horolezecký oddíl Karla Němce
Tatry.CZ
Lezec.cz
Montana

Naši "neoblíbenci"
horolezecký oddíl Karla Němce
divadlo SADVýroční zpráva Sportovní sekce HOKN 2014

Pakliže bylo závěrem loňské výroční zprávy vysloveno zbožné přání nárůstu členů Sportovní sekce na alespoň 7 kusů, můžeme k dnešnímu dni považovat plán za 100% splněný, aneb radujme se z meziročního přírůstku v členské základně Sportovní sekce HOKN o 40%! ;-) Ba co víc, již nyní můžeme zodpovědně prohlásit, že ve Sportovní sekci již navždycky na světě v životě budeme mít alespoň jednoho člena, resp. členku, neboť bájná meta doživotního členství byla v roce 2014 prolomena!

Eliška
HOKN lezci - vždy na výsluní


Pojďme však po pořádku, a právě pro něj připomínáme, že podmínkami ročního členstvi v tomto prestižním klubu je u chlapů přelez úrovně 7b vulgo 8+/9-, u holek cesta obtížnosti alespoň 7+. Doživotní členství je pak orámováno hodnotami 9- u samiček a symbolickým 8áčkem aka 9+/10- u nadsamců.

Eliška
Eliška Sedláčková - první doživotní členka Sportovní sekce HOKN


Pokud se nepletu, tak první letos do Sportovní sekce nakoukl Jirka Sedláček svým přelezem 9mindy Niklas v Juře a to 5. dubna 2014. Jirka poté přidal ještě dvě cesty této obtížnosti, další pokusování o vyšší levely jako např. tradiční Presso Presso však bohužel neklaplo.

Jirka
Jirka Sedláček a jeho Porsche (9-)


Relativně brzy zjara dveře členství poprvé v životě nastevřel i Pája Kozic a to vybojováním štiplavé devítky Chilli na Rovišti. I s ohledem na centimetry kloubouček dolů. Jak se posléze ukázalo, jednalo se o nejtěžší přelezenou cestu v rámci věhlasného oddílu HOKN během roku 2014. Sláva Pájovi na věky věkův! (Resp. pro letošek.)

Pája
Pavel Kozic v oblíbené Lídě (9-) na Rovišti


Naopak pokárání si zaslouží Zdenda Chudy, který si zrušil svůj deníček na Lezci. Jen sestavou vhodně zvolených sugestivních a kapciozních otázek v sauně tak možno zvěděti, co vlastně tento kluk svalnatá letos vylezl. Do Sportovní sekce 2014 zaplul značně přesvědčivě, a to nejen "konečně" vyzvednutím Hrnečku (8+/9-) na Kozelce, či boulderovou Šimiho (9-) na Vlčtejně, ale především svým dosavadním "nedůležitě číslovým maximem" Bei Nebel und Nacht za 9-/9. Pochvala Chudymu za dosavadní životní max, a poděkování, že se po přelezu konečně oholil, jak slíbil ;-).

gudy
Naštěstí se Chudy po "Mlze a noci" oholil..


Pretekár Zyký sice letos žádnou hitparádu nepředvedl, do sportovní sekce však nakonec též proklouzl a to přelezem tradičně kaitersbergským, jmenovitě cestou Mezcal za 8+/9-. Jirkovi Sedláčkovi se Zykýho přelez natolik nelíbil, že při následných pokusech preventivně urval jeden ze zásadních spoďáků v cruxu aneb "těžké místo odpadlo" a objevilo se nové, ještě těžší. I přesto však již tato cesta nalezla nového opakování.

Standa Kořínek, stejně jako loni, urval své místo na výsluní "sporťáků" i letos, a to dokonce 9-mínuskou po přelezu frankenjurské cesty Red Porsche Killer, která si mimochodem během roku 2014 vysloužila mezi plzeňskými lezci vysokého stupně oblíbenosti. Pochvala Standovi za stabilní výkonnost.

Standa
RozJuřený Standa Kořínek


Stejného Vrahouna Rudého Poršáka (9-) tak loni flashnul i Honza Choodi Chudáček, bohužel však již během roku formálně vyšší číslo nepřidal. Většinu svých sil totiž napřímil k pokusům v cestě Mr. Wonderful za 10- na Kaitersbergu. A patří se jej na tomto místě hrubě zkritizovat, neboť byly výjezdy, kdy to již na přelez opravdu vypadalo (nekecam!). Nakonec to tam však bohužel děda Choodi neposlal a může teď jen půl roku zpovzdálí sledovat, jak mu na jeho cestu kálí švarní sokolíci.

ChudyBros
Chudy Bros. sbírají vavříny nejen ve Sportovní sekci, ale i na Kozelkovské dvanáctihodinovce
Eliška
Eliška Sedláčková při závodech na Lokotce


A to nejlepší nakonec: Eliška Sedláčková se dne 21.7.2014 stala historicky první doživotní členkou Sportovní sekce HOKN a to svým přelezem cesty Mr. Freece (9-) v Juře. Nenáhodnost svého přelezu poté potvrdila o měsíc později "suše" přelezeným "Poršákem" (9-). Sláva Elišce na věky věkův a v příštím roce alespoň tolik členů Sportovní sekci jako v roce 2014. Howgh!

zapsal
Zyký
1.3.2015
HOKN na facebooku:


Kozelkovská dvanáctka
Kozelkovská dvanáctka
Letošní ročník Kozelkovské dvanáctky: 31.5.2014.
Plakát - pozvánka

Oficiální závodní propozice

Propozice2013


Sponzoři Kozelkovské dvanáctky:

rockpoint

rockempire

saltic

rnw

lezec


Loupensko
horolezecký oddíl Karla Němce
Průvodce na skály na Loupensku a ještě mnoho dalšího o této nové lezecké oblasti, včetně
Diskuzního fóra


© H.O.K.N. - Horolezecký oddíl Karla Němce Plzeň
Petr Novák - H.O.K.N., Smrková 26, 312 00 Plzeň, Česká republika, tel: 377 473 150