horolezecký oddíl Karla Němce horolezecký oddíl Karla Němce
 
 Kronika

  Foto             
  Video
  Knihovna
 
Členové oddílu


 
Půjčovní řád H.O.K.N
 Metodické Peklo
 Zdravověda
 


Prohlédněte si
horolezecký oddíl Karla Němce
ČHS
JAMES
UIAA
Dobré informace
horolezecký oddíl Karla Němce
Tatry.CZ
Lezec.cz
Montana

Naši "neoblíbenci"
horolezecký oddíl Karla Němce
divadlo SADVýroční zpráva Sportovní sekce HOKN 2013

Všemi očekávaná první výroční zpráva prestižní Sportovní sekce HOKN, která byla založena na loňské schůzi oddílu v RnW (viz. podmínky členství), právě spatřuje světlo světa či spíše monitorů.

Chudy
Nálada před loňskou schůzí HOKN, která vyústila v založení Sportovní sekce (všechny zde přiložené obrázky jsou rozklikatelné)


Historicky první členkou Sportovní sekce HOKN se dne 1.5.2013 stala Eliška, a to přelezem cesty Varanasi (8-) na Rovišti. Svoji letošní formu a oprávněnost členství poté půvabnější z manželské dvojice Sedláčkových potvrdila zejména svým dosud nejobtížnějším přelezem, cestou Progetto (8+/9-) rovněž na Rovišti, a dalšími a dalšími pěknými skalpy v rozmezí obtížnosti 8- až 8+ (viz. Elišky deníček), což ji mimo jiné zařadilo na velice lichotivé 24. místo celoročního ženského rankingu serveru Lezec.cz. Vylezení Progetta bylo dokonce zachyceno do pohyblivých obrázků a možno jej zhlédnouti na HOKN-kanále na YouTube.

Eliska
Eliška v cestě Lara Croft (8-/8) v Juře


Dočasný výlučný rodinný klub z naší Sportovní sekce vytvořil 20.7.2013 Jirka Sedláček, a to vyzvednutím loňského pytle v Humbuku (9-) v Juře aneb "nahoře už je to lehký" ;-). Oprávněnost svého členství poté podtrhl srpnovým přelezem cesty Nur in deinem Kopf (9), kterou udolali téhož dne společně s Honzou Chudáčkem. Po zbytek roku upřel Jirka svou pozornost ke Kaitersbergu, Presso však na svůj zápis ještě čeká (letos?).

JirkaSedl
Jirka Sedláček v Zillertalu


Jako třetí se pochlapil již výše zmiňovaný Honza Choodi Chudáček, nejprve cestou Nur in deinem Kopf (9), později jedním z prvních opakování rovišťské novinky Rezavý šporny (9/9+), a poté již letošní zásadní HOKN-linií Presso Presso (9+) na Kaitersbergu. Choodi se následně na několik zájezdů usadil v cestě Mr. Wonderful (10-) a kdo tam s ním byl, ví, že to rozhodně nevypadá beznadějně. Na vyzvednutí čeká 16.7.2014 ? :-)

Choodi
Honza Choodi na Kaiteru v cestě Adrenalin Junkee (8/8+)


Jako čtvrtý loni do Sportovní sekce proklouzl jubilant a zároveň benjamínek oddílu Standa Kořínek a to rovněž prostřednictvím 7béčkového Progetta (8+/9-) na Rovišti. Následné pokusy v Pillen gegen Traurigkeit (8+/9-) vyústily jen v zablokovaná záda a požívání růžových "pilulek proti smutku".  I tak během roku hodnotné výkony a klobouček dolů zejména za výtečnou reprezentaci na Hannah Boulder závodech.

Standa
Standa to sází na Hannah Boulder Party 2013


Posledním "sporťákem" se loni stal Zyký a to prostřednictvím již výše zmiňované cesty Presso Presso (9+) na Kaitersbergu. I on tak premiérově nakoukl do devětpluskové obtížnosti, i když  své spolulezce dokázal mnohdy značně napínat.

Zyky
Zyký je stále v Pressu


Z ostatních pretekárov-adeptů členství byly loni Víťovo výkony poznamenány nepříjemným zraněním ramene, Zdeněk Chudy Chudáček sice průběžně na stěně potvrzoval poctivost svých tréninků, na skále to však nějak nelepilo, resp. to tam nespadlo. Pavel Kozic se spíše příležitostně věnoval boulderingu.

ChudyZ
Chudy prokazatelně natrénováno má - pokus v Adrenalin Junkee (8/8+)


Pevně věříme, že letošní rok 2014 bude ohledně Sportovní sekce HOKN minimálně tak úspěšný, jako rok loňský, premiérový. Všem závodníkům držíme palce a pevně věříme, že letošních "High Five" bude překonáno na minimálně 7 statečných.

zapsal
Zyký
19.1.2014
Online
nástěnka a vývěska
LOGO USK
na stránkách
nepřátelského oddílu USK

Kozelkovská dvanáctka
Kozelkovská dvanáctka
Letošní ročník Kozelkovské dvanáctky: 18.5.2013.
Plakát - pozvánka

Oficiální závodní propozice

Propozice2013


Sponzoři Kozelkovské dvanáctky:

rockpoint

rockempire

saltic

rnw

lezec


Loupensko
horolezecký oddíl Karla Němce
Průvodce na skály na Loupensku a ještě mnoho dalšího o této nové lezecké oblasti, včetně
Diskuzního fóra


© H.O.K.N. - Horolezecký oddíl Karla Němce Plzeň
Petr Novák - H.O.K.N., Smrková 26, 312 00 Plzeň, Česká republika, tel: 377 473 150